Ladies Section

 

Autumn Meeting Best Gross Heather Day with 87

Best Nett - Sue Jelley with 72

2nd Best Nett - Alison Wickham with 73

3rd Best Nett - Marion West with 73

Best Cat 5 - Valerie Wright with 75

Best Front 9 - Pat Hall with 38

Best Back 9 and Nearest the Pin - Wendy Mulley with 35

Longest Drive 0-26 - Alison Wickham

Longest Drive 27-54 - Patricia Sewell

October Medal - 1st Alison Wickham, 2nd Patricia Sewell

Winners Ladies Doubles -  Maureen Charles and Wendy Mulley

September Stableford and LGU - 1st Anne Lee, 2nd Marian \purland

September Medal - 1st Patricia Sewell 74, 2nd Heather Day 78

Havenwood Cup - Marian Purland with +2

August Medal and Captains Cup - 1st Linda  Stammers 72, 2nd Sue Jelly 73.

Captins Cup won by Sue Jelley with 73

Beryl Snookes Eclectic - 1st Heather Day 61.50, 1st Cat 5/6 Patricia Sewell 66.50

July 9-hole stableford - 1st Marion West 17, 2nd Lavina Cox 14

July Stableford - 1st Patricia Sewell 39, 2nd Wendy Mulley  with 37

July Medal and Millennium Cup- 1st Heather Day with Gross of 82 and nett 69,  2nd Alison Wickham with 69

June 9 hole Stableford - 1st Maggie Jupp 16, 2nd Patricia Sewell 15

June Memorial Stableford

1st Linda Stammers 33, 2nd Sue Jelley 32

Lady Captains Day

Best Gross - Thelmas Tripple Trophy - Heather Day 82 and Best Nett Heather Day 69

2nd Best Nett - Alison Wickham 73

3rd Best Nett -  Jo Osborne 73

Best Cat 5/6 - Maureen Charles 78

Best Front 9 - Sue Jelley 35

Best Back 9 Wendy Mulley 34

Nearest the Pin and Longest Drive 0-28 - Alison Wickham

Longest Drive 29-54 - Valerie Wright

Least Number of Putts - Dave Clarke Decanter - Marion West 32

Best Score Par 3s - Jo Osborne 12

June Medal & Skoda Plate - 1st Ann Lee 69, 2nd Ros Rodwell 72

May 9 hole Stableford - 1st Alison Wickham 19, 2nd Heather Day 17

May Stableford and May Warnett - 1st Marian Purland 37, 2nd Patricia Sewell 35

Francis Bourne Eclectic - 1st Maron West 33, 2nd Patricia Sewell 34

May Medal and Foster Cup - 1st Marion West 69, 2nd Heather Day 71

Spring Meeting

Best Gross - Heather Day 87

Best Nett - Bunny Smithers Tray - Wendy Mulley 72

2nd Nett - Ann Lee 73

3rd Nett Heather Day 74

Best Nett 29-54 Handicap - Ann Lee 73

Best Front 9 - Linda Stammers 34

Best Back 9 - Marion West 35

Nearest Pin - Linda Stammers

Longest Drive 0-26 - Heather Day

Longest Drive 27-54 - Patricia Sewell

April Stableford - 1st Pat Hall 35, 2nd Heather Day 32

April Medal - 1st Heathr Day 73, 2nd Alison Wickham 77

March 9 Hole Stableford - 1st Enid Jones 16, 2nd Maureen Charles 16

March Stableford - 1st Ros Rodwell 28, 2nd Ann Lee 26

February 9 Hole Stableford 1st Wendy Mulley 17 points 2nd Maureen Charles 17 points

Yellow Ball - Winners - Alison Wickham, Lavina Cox and Mauareen Charles, Runners Up - Anne Hitam, Patricia Sewell, Heather Day

January 9 Hole Stableford - 1st Heather Day 20, 2nd Patricia Sewell 18

December Stableford - 1st Patricia Sewell 36, 2nd Marion West 32

December Medal - 1st Alison Wickham 70, 2nd Lavina Cox 75

November Stableford - 1st Heather Day 34, 2nd Sue Jelley 33

November Medal = 1st Jean Bailey 67, 2nd Marion West 74

October Stableford - 1st Sue Jelley 38, 2nd Patrcia Sewell 36

Autumn Meeting

Best Gross - Heather Day 81 winner of Eastwood Plate

Best Nett - Jo Osborne 64

2nd Best Nett - Alison Wickham68

3rd Best Nett - Heather Day 68

Best Cat 5/6 - Jackie Matthias 72

Best Front 9 - Lavina Cox , Best Back 9 - Sur Jelley

Nearest the Pin - LInda Stammers, Longest Drive 30+ - Lind Stammers

Longest Drive 0-29 - Heather Day

October Medal - 1st Heather Day 67,2nd Enid Jones 70

Ann Penn Eclectic - 1st Heather Day 57.5, 2nd Marion West 58.75

Double KO  Winners - Sue Jelley & Marion West

Singles KO Winner - Jo Osborne

September Stableford -Faith Stanley 47 points (canot win yet as not completed 3 cards), 1st Heather Day 40, 2nd Jean Bailey 36

Havenwood Cup - 1st Jo Osborne with +2, 2nd Heather Day with -1

September Medal and EGU Brooch - 1st Heather Day 69, 2nd Jo Osborne 75

August Stableford - 1st Linda Stammers  2nd Jo Osborne

August 9 hole Stableford -1st Ann Lee 20, 2nd Patricia Sewell 20

Beryl Snooks Eclectic - 1st Heather Day 61.5, 2nd Sue Jelley

65.5

August Medal and Captains Cup - Sue Jelley with 65, 2nd Denise with 65

July 9 hole Stableford - 1st Linda Stammers 17, 2nd Maggie Jupp 15

July Stableford -1st Enid Jones 39, 2nd Marian Purland 39

Millennium Cup and July Medal - Sue Jelley wins the Medal with 65, 2nd Enid Jones wih 67 and Heather Day wins the Millennium Cup with a gross score of 89

June Stableford - 1st Heather Day 41, Jean Bailey 37

9 Hole Stableford June -(1st Faith Stanley 21 points not qulifying yet) 1st Enid Jones 18 points, Maureen Charles

Lady Captains Day 13th June 2018

Best Gross Heather Day with 86

1st Marian Purland 68

2nd Heather Day 70

3rd Marion West 74

Best Nett Category 5 & 6 - Marian Purland 68

Best front 9 - Enid Jones 39

Best Back 9 - Patricia Sewell 33

Longest Drive 0-26 - Sue Jelley

Longest Drive 17-36 - Denise Molloy

Nearest the Pin - Denise Molloy

Best Score on par 3s with net score of 11 - Marian Purland

Dave Clarke Decanter for least number of putts - Heather Day with 29

Most Bunkers visisted - Alison Wickham - 6

Nearest Guess of number of bunkers visited - Lavina Cox 31

June Meddal - 1st Julie Flanders 70 2nd  Sue Jelley 70

May Medal -1st  Sue Jelley 71 2nd Julie Flanders  73

Friendly match vs High Elms home - win to Poult Wood

Competition Winners Final - 1st Marion West 71, 2nd Patricia Sewell 76

May Stableford - 1st Heather Day 32, 2nd Julie Flanders 29

Winner of the May Warnet Salver - Valerie Wright 28

Friendly match vs Holtye away - win to Holtye

Spring Meeting - Best Gross - Sarah Stuart with 85

Best Nett - Sarah Stuart with 65

2nd Best Nett - Heather Day with 71

3rd Best Nett - Marion West with 72

Best front 9 - Valerie Wright with 37, Best Back 9 - Sue Jelley

Longest Drive under 28 - Alison Wickham, Longest Drive over 29 - Lavina Cox

Nearest the Pin - Alison Wickham

Category 5 & 6 winner Patricia Sewell

Ladies Friendly match Bromley Ladies vs Poult Wood - Win to PWood 3-1

April Stableford - 1st Julie Flanders 33, 2nd Heather Day 31

March 21st Penfold League PWv Cobtree Manor - win to PW 2-1

March Stableford Drive in - 1st Alison Wickham 39,  Jo Osborne 25

February 9 Hole Stableford - Non Q 2 temps - 1st Enid Jones 15, 2nd Maureen Charles 14

January 9 hole stableford - 1st Sarah Stuart 13  2nd Sue Jelley 13

December Stableford - Non Q all temps - 1st Alison Wickham 49  2nd Julie Flanders 43

December Stableford (Non Q - all temp greens) - 1st Alison Wickham 49, 2nd Julie Flanders 43

December Medal - 1st Sue Jelley 70, 2nd Alison Wickham 75

Honorary Freemans Eclectic - 1st Marion West 64.67  2nd Sue Jelley 65.67

November Stableford - 1st Sarah Stuart 34, 2nd Julie Flanders 33

November Medal - 1st Linda Stammers 71, 2nd Alison Wickham 73

October Stableford - 1st Sue Jelley 33, 2nd Labvina Cox 33

Ann Penn Eclectic - 1st Jean Bailey, 2nd Julie Flanders

Autumn Meeting - Best Gross Sarah Stuart - 88

Best Nett - Sarah Stuart

2nd Best Nett - Marian Purland - 72

3rd Best Nett - Sue Jelley - 73

Best Front 9 - Marion West - 37

Best Back 9 - Jean Bailey 33

Category 5 Trophy - Marian Purland 72

Nearest the Pin - Jo Osborne

Longest Drive 0-26 - Sarah Stuart

Longest Drive 27-36 - Valerie Wright

October Medal winner - 1st Enid Jones with 70, 2nd Ros Rodwell with 74

Ladies Singles KO winner - Sue Jelley

Ladies Doubles KO winners - Sue Jelley and Marion West

Mixed Doubles KO winners - Sarah Stuart and Rob Fincham

September Stableford - 1st Marion West 40 points, 2nd Jean Bailey 35 points

Havenwood Cup - 1st Marion West -2, 2nd Ros Rodwell-2 on countback

September medal and EGU brooch - 1st Julie Flanders 69, 2nd Sarah Stuart 78

August 9 Hole Stableford -1st Sarah Stuart 21 points, 2nd Marion West 20 points

August Stableford - 1st Julie Flanders 37 points, 2nd Jo Osborne 35 points on countback to Sue Jelley

August Medal - Captains Cup and August Medal - Jean Bailey with 67 and 2nd Clare Waite with 68

Millenium Cup - Best Gross - Sarah Stuart 93

Beryl Snooks Memeorial Eclectic - 1st Sue Jelley with 62 and 2nd Marion West with 62

July Medal - 1st Lavina Cox 64, 2nd Maureen Charles 72

July stableford - 1st Marian Purland 30 points, 2nd Ros Rodwell 29

June 9 hole stableford - 1st Marion West 20 points 2nd Paula Ireland 11 points

Memorial Stableford - 1st Julie Flanders with 31 points, 2nd Denise Molloy with 29 points

Lady Captains Day

Best Gross and Thelmas TT - Clare Waite with 88

Best Nett - Sue Jelley (on back 9) with 67

2nd Nett - Ros Rodwell with 67

3rd Nett - Pat Hall with 71

Best Nett Handicaps 29-36 with Trophy  - Pat Hall with 71

Best front 9 - Jo Osborne with 32

Best Back 9 - Lavina Cox with 31

Nearest the Pin - Clare Waite

Longest Drive 0-26 Jane Dent

Longest Drive 27-36 Lavina Cox

Best score on par 3s - Julie Flanders

Least No of putts and Dave Clarke Decanter - Pat Hall

Most bunkers  visited - Alison Wickham and Denise Molloy

June Medal and Skoda Plate - 1st Anne Hitam with 72, 2nd Marion West with 74

May - 9 hole Stableford - 1st Maureen Charles 24, 2nd Ros Rodwell 19

Competition Winners final winner Jean Bailey with 69

May Stableford and May Warnet Trophy - 1st Maureen Charles with 39, 2nd Sarah Stuart with33

May Medal & Foster Cup - 1st Sue Jelley with 71, 2nd Jean Bailey 72

Frances Bourne Ecelectic - 1st Heather Day 31.25, 2nd Marion West 31.75

Spring Meeting

Best Gross with 91 Heather Day winner Eastwood Plate

Best Nett with 67 Marion West winner Bunny Smithers Tray

2nd Best Nett with 69 Maggie Jupp

3rd Best Nett with 69 Alison Wickham

Best Cat 5 handicap 28-36 Maggie Jupp with 69

Best Front 9 Anne Hitham with 34

Best Back 9 Enid Jones with 32

Nearest the Pin - Anne Hitam

Longest drive 0-26 - Heather Day

Longest drive 27-36 - Maureen Charles

April Stableford - 1st Patricia Sewell 42 points, 2nd Marion West 42 points

April Medal - 1st Sue Jelley 64, 2nd Ros Rodwell 68

March Stableford 9 hole competition - 1st Lavina Cox 19 points, 2nd Pat Hall 16

Lady Captains Drive-in - 1st Heather Day with 35 points, 2nd Clare Waite with 33 points

February Stableford 9 Hole competition - 1st Sue Jelley 18 points, 2nd Marion West 15 points

January Stableford 9 hole competition - 1st Patricia Sewell with 20, 2nd Heather Day with 19

December Stableford - 1st Marion West 35 points, 2nd Clare Waite 33 points

December Medal - 1st Ros Rodwell 69, 2nd Sue Jelley 73

Honorary Freemans Eclectic - 1st Jo Osborne, 2nd Heather Day

Novemember Stableford - 1st Patricia Sewell with 35 points, 2nd Sue Jelley with 33 points

November Medal - 1st Clare Waite 69, 2nd Sarah Stuart 71

October Stableford - 1st - Patricia Sewell with 40, 2nd - Maureen Charles with 39

Autumn Meeting - Best Gross and Eastwood Plate - Heather Day with 89

Best Nett - Jo Osborne with 69

2nd Best Net and Best Nett handicaps 28-36 - Lavina Cox with 72 (Winner of Cat 5)

Best Front 9 - Mureen Charles with 36

Best Back 9 - Chris Day with 35

Nearest Pin - Sarah Stuart

Longest Drive - Heather Day

Ann Penn Eclectic - 1st Heather Day 54.75, 2nd Marion West 55.6

October Medal - 1st Heather Day with 73, 2nd Jean Bailey with 75

September Stableford - ​1st Marion West 38, 2nd Sue Jelley 35

Ladies Singles KO - winner Marion West

Mixed Doubles KO - Jo Osborne and Robin Jelley

Ladies Doubles KO - winners Heather Day and Ros Rodwell

Havenwood Cup - 1st Heather Day +4, 2nd Ros Rodwell +2

September Medal and Winner of LGU - 1st Marion West - 71, 2nd Patricia Sewell - 75

August Stableford - 1st Jean Bailey 33 on countaback, 2nd Lavina Cox 33

Beryl Snookes Eclectic - 1st Heather Day 60.5, 2nd Marion West 64.5

August Medal and Captains Cup - 1st Marion West with 66, 2nd Medal Heather Day with 71

July Stableford - 1st Lavina Cox with 41points, 2nd Sue Jelley with 36 points

July Medal and Millennium - Medal -1st Clare Waite 70 also winner of the Millennium Cup with Gross 86, Medal - 2nd Sue Jelley 72

June Stableford ​- 1st Jo Osborne with 27, 2nd Patricia Sewell with 27

Lady Captain's Day 8th June - Best Gross and TTTrophy - Heather Day with 88

Best Nett - Ros Rodwell with 71

2nd Best Nett - Sue Jelley with 71

3rd Best Nett - Marion West with 72

Best Nett Handicaps 29-36 and Cat 5 trophy - Patricia Sewell with 75

Best Front 9 - Chris Day 39

Best Back 9 -Lavina Cox with 34

Longest Drive 0-27 - Heather Day

Longest Drive 28-36 - Valerie Wright

Best Score Par 3s - Patricia Sewell

Least Number of Putts/Dave Clarke Decanter - Marion West with 28 putts

 

June Medal & Skoda Plate - 1st Heather Day 71, 2nd Marion West 73

Competition Winners Final - 1st Clare Waite with 72, 2nd Sue Jelley with 73

May Stableford and May Warnett Salver - 1st Marion West with 35, 2nd Sue Jelley with 34.  May Warnett Salver won by Pam Alan

May Medal & Foster Cup - 1st Linda Stammers 71, 2nd Pat Hall 75

Francis Bourne Eclectic - 1st Heather Day 31.25, 2nd Jo Osborne 33.25

Ladies Spring Meeting - Best Gross - Clare Waite with 92, Bunny Smithers Memeorial Trophy and Best Nett - Chris Day with 72, 2nd Best Nett - Marion West with 73, 3rd Best Nett - Sarah Stuart with 75, Best Back 9 - Marylin Glover with 36, Best Front 9 Ros Rodwell with 38, Longest drive under 28 handciap - Sarah Stuart, Longest Drive over 29 handciap - Lavina Cox, Nearest the Pin - Jane Dent

April Medal - 1st Patricia Sewell with 72 points, 2nd Clare Waite with 73 points

March 9 Hole Stableford -1st Jo Osborne 16 points, 2nd Linda Stammers 16 points

Drive in  Stableford - Maureen Charles drove in for the year wioth a drive of 152 yds. Closest length guess by Jo Osborne.  £34 raised for Kent Air Ambulance. Resuslts for the day - 1st Patricia Sewell 31 points, 2nd Chris Day 29 points, 3rd Maggie Reilly 26 points.(Due to an error in the scoring on  Sarah Stuart's card Patricia was named winner on the day - Sarah Stuart scored 32 points)

January and February Stablefords - not enough Ladies played to make it qualifying

December Stableford - 1st Marion West 34 points, 2nd Heather Day 34 points

December Medal - 1st Sarah Stuart 76, 2nd Sue Jelley 80

Honorary Freemans Eclectic - 1st Heather Day 58.00, 2nd Sue Jelley 63.37

November Stableford - 1st Clare Waite 36,  2nd Patricia Sewell 34

November Medal - 1st Maureen Charles 76, 2nd Anne Hitam 76

Autumn Meeting Results -

Best Gross - Heather Day with 86

Best Nett - Sue Jelley - with 69

2nd Best Nett - Marion West with 69

3rd Best Nett - Jo Osborne with 70

Best Back - Jean Bailey with 33

Best Front - Lou Coates with 36

October Medal - 1st Jo Osborne with 76, 2nd Jean Bailey with 80

KO Competitions - Ladies Singles -Winner  Heather Day and RU Ros Rodwell

Ladies Doubles - Winners Daphne Foad and Maggie Jupp and RU Heather Day and Ros Rodwell

Mixed Doubles - Winners Jackie Matthias and Patrick Ferguson and RU Jo Osborne and Robin elley

Ann Penn Eclectic - 1st Heather Day 56.50, 2nd Marion West 57.75

9 hole Stableford - lst Jane Dent 42 points, 2nd Enid Jones 36

Havenwood Cup - Jane Dent wins the Havenwood Cup (on countback to Patricia Sewell) both with a score of 0

September Medal & EGU - 1st Anne Hitam 70 and winner of the LGU, 2nd Sarah Stuart 75

August Stableford - 1st Pat Hall 43 points, 2nd Jo Osborne 40 points

Captains Cup - Marion West with 66

August Medal - 1st Pat Hall with 58 and 2nd Sarah Stuart with 65

Beryl Snookes Eclectic - 1st Chris Day with 60, 2nd Heather Day with 61

July 9 hole - 1st Partricia Sewell 15 points, 2nd Daphne Foad 14points

July Stableford - 1st Sarah Stuart with 38 points and 2nd Jo Osborne with 35 pooints

July Medal and Millennium Cup - 1st in Medal Sue Jelley 68, 2nd Patricia Sewell 72

Winner of Millennium Cup - Heather Day  with 92

June - 9 Hole - 1st Patricia Sewell 19 points

2nd Enid Jones 18

June Stableford - 1st Maggie Jupp with 34 points, 2nd Patricia Sewell with 32 points

Ladies Captains Day - Best Gross - Clare Waite with 88

Best Nett - Pat Hall 69

2nd Best Nett - Jackie Matthias 71

3rd Best Nett - Jean Allen 71

Cat 5 - Patricia Sewell

Best Fron 9 - Lou Coates - 36

Best Back 9 - Marion West 32

Longest Drive 0-26 - Lou Coates

Longest Drive 27-36 - Jackie Matthias

Lowest Par 3s score - Pat Hall

Least Putts Jean Bailey 26 winner of Dave Clarke Decanter

June Medal and Skoda Plate - 1st Heather Day with 70 , 2nd Chris Day with 74

Competition Winners Final - 1st Chris Day with 71, 2nd Polly Levett with 75

May 9 Hole Stableford - 1st Valerie Wright with 14 points (not eligible for prize), 2nd Marilyn Glove with 14 points and 3rd Joyce Rock with 9 points.

May Stableford - 1st Sarah Stuart 35 points, 2nd Marion West 31 points

May Warnett Salver - Won by Linda Stammers with 30 points

May Medal & Foster Cup - Jean Bailey won May Medal and Foster with 73

Spring Meeting 22nd April - Best Gross - Heather Day with 90, Best Nett - Pam Alan with 60, Best Category 5 winner - Maureen Charles

April 9 Hole Stableford Qualifying - 1st Daphne Foad 10 points, 2nd Valerie Wright 10 points

April Stableford - 1st Jo Osborne 34 points on countback, 2nd Clare Waite 34 points

April Medal - 1st Pat Hall - 71, 2nd Sarah Stuart - 74

March Stableford - 1st Jo Osborne - 34 points, 2nd Marion West - 33 points on c/b to Chris Day

March Stableford (Drive-In) - 1st Polly Levett - 37 points, 2nd Anne Hitam - 33 points

February Stableford - 1st Jo Osborne - 33 points, 2nd Clare Waite - 32 points on countback to Heather Day

January Stableford - 1st Sarah Stuart - 32 points, 2nd Marion West - 28 points

Charity Texas Scramble 5th January 2015 - 4 Ball winners - 1st Jo Osborne, Marion West, Laurie Day and  Greg Bayliss with 56. 2nd - Lou Coates, Roy Brewster, Barry Bromley and John Albiston with 57.  3 Ball winners 1st - Clare Waite, Mark Pluck, Keith Spurgeon with 61 on countback (back 9).

December Stableford - 1st Sarah Stuart 40, 2nd Chris Day 33

Honorary Freemans Eclectic - 1st Heather Day 60.33, 2nd Sarah Stuart 61.00

December Medal - 1st Heather Day 71, 2nd Marion West 74

November Stableford - 1st Sarah Stuart 45, 2nd Jo Osborne 34

12th Nov Captain vs Vice Fun match -Vice Captains Team won 234-228

November Medal - 1st Sarah Stuart 68, 2nd Heather Day 72

October Stableford - 1st Marion West 37, 2nd Clare Waite 33

15th Oct Friendly vs Kings Hill away - Kings Hill 2 and Poult Wood 1

Autumn Meeting - Best Gross Heather Day winning The Eastwood Plate with 82

Best Net - Heather Day with 68

2nd Best Net - Sue Jelley with 73

3rd Best Net - Clare Waite with 73

Ann Penn Eclectic - 1st Jo Osborne with 55, 2nd Marion West with 57

October Medal - 1st Jean Bailey 68, 2nd Dawn Pilcher 70 on count back

30th September Chelsfield Lakes Friendly Match away -

Poult Wood 4 and Chelsfield Lakes 0

September Stableford -

1st  Anne Hitam 38 points, 2nd Marion West 37 points

Havenwood Trophy - 1st Jo Osborne with +5, 2nd Chris Day with +4

2nd Sept Holtye Friendly Match away -

Holtye 2.5 and Pout Wood 1.5

August Stableford - 1st Maureen Charles with 35 points, 2nd Patricia Sewell with 31 points

August Medal and Captains Cup - 1st Heather Day with 66 and also winner of the Captains Cup, 2nd Margaret Reed with 70

Beryl Snookes Eclectic - 1st Heather Day - 56, 2nd Jo Osborne - 61.5

1st August Ladies vs Tunbridge Wells - TWells 4 and PW 0

July Stableford - 1st Margaret Reed 40 points, 2nd Marion West 36 points

15th July Ladies vs Weald of Kent - Weald of Kent 2 1/2 and PW 1/2

3rd July High Elms Invitation Day - Polly Levett, Chris Day and Marion West played in this and came 8th out of 29 teams

Medal and Millennium Cup - 1st Chris Day with 66 and 2nd Daphne Foad with 69. Winner of Millennium Cup with best gross score - Clare Waite with 68

June 9 Hole Stableford - 1st Chris Day with 22 points, 2nd Patricia Sewell with 19 pts

June Stableford - 1st Chris Day with 34 points, 2nd Jean Bailey with 29 points

Medal and Skoda Plate - 1st Marion West with 72, and 2nd Enid Joans with 78

28th May Competition Winners Final - 1st Anne Hitham with 73 on countback to Jo Osborne

Ladies vs High Elms - win for Poult Wood 2-1

May Warnett Trophy - Pat Hall

21st May Stableford - Jo Osborne with 46 points, 2nd Heather Day 39 points

Ray and June Walker Mixed Greensomes -

1st John Lovett and Marion West with 37 points

2nd Jo Osborne and Mark Pluck with 35 points

3rd Chris Day and Roy Brewster with 35 points

8th May - Ladies match v Bromley GC - Poult Wood  win 3 1/2 pts Bromley 1/2 pt

 

 

 

 

 

 

 

 

Join our club

Contact us today if you are interested in becoming a member of our club.

Get in touch

Sponsors Area

© 2014 - 2019 Poult Wood Golf Club. All rights reserved.

To contact your Data Controller, click here

If you wish to withdraw consent from us holding your personal data please email Shirley.roy18@virginmedia.com requesting your data be removed from the site. However, this will only be possible if you cease your membership.

In addition, if you wish to exercise your right to be forgotten please click here

Powered by ClubBuzz.

Details of Data Controller are

Name: Roy Brewster

Email: Shirley.roy18@virginmedia.com